DVOUOHNISKOVÉ

 

Po 45 roku života má čím dál více osob potíže s viděním předmětů nacházejících se blízko či daleko od oka. U této vady zraku zvané „presbyopie” je většinou potřeba mít dvoje brýle, jedny na dálku například při chůzi nebo při řízení vozidla a druhé na blízko např. čtení cen v obchodě – což je spojeno s obtížnou výměnou brýlí. Alternativou jsou čočky dvouohniskové tzv. bifokální, díky kterým se získá komfort při čtení či pohledu do dálky a to bez nutnosti výměny brýlí.

 

 

 

Zaměřením zraku v centrální části čočky vidíme objekty položené v dálce. Směřujíc zrak pohledem dolů, přes pole na blízko tzv. segment, vidíme předměty nacházející se blízko.

 

DOSTUPNOST:

Společnost JAI KUDO nabízí tyto varianty segmentů na blízko v různých tvarech:

 

  • Nejpopulárnější Bi-Focal D28 
  • Bi-Focal C28
  • Bi-Focal R28
  • Bi-Focal D45
  • Bi-Focal D35
  • Bi-Focal Franklin
  • Bi-Focal Fusion

 

Pro osoby oceňující pohodlí a estetiku doporučujeme bifokální čočky s fotochromem Transitions GEN8, které chrání oči před škodlivým UV zářením.

BI-FOCAL FUSION

Bi-Focal Fusion jsou inovativní bifokální čočky, které nabízejí pohodlné vidění bez prizmatického skoku obrazu. Stejně jako v případě klasických bifokálů je jejich výhodou snadné přizpůsobení a atraktivní cena.

FF Bi-Focal Fusion jsou bifokální čočky s určitými vlastnostmi progresivních čoček. Stejně jako klasické bifokální čočky poskytují vidění na blízko i na dálku, avšak bez prizmatického posunu. To umožní malou oblast změny dioptrií mezi polem vidění do dálky a do blízka – podobně jako u progresívních čoček, dioptrie se mění plynule. Velkou výhodou FF Bi-focal Fusion je jejich vzhled. Tím, že chybí segment do blízka, jejich vzhled je jako progresívní čočky nebo jednoohniskové. Pro mnoho uživatelů to může být klíčový argument při výběru čoček. FF Bi-Focal Fusion poskytuje:
• širokou oblast vzdálenosti
• estetiku na stejné úrovni jako u jednoohiskových a progresivních čoček
• plynulejší přechod mezi dálkou a blízkou než u běžných bifokálů
Čočky jsou vyrobené technologií FreeForm, tím se značně sníží periferní vidění v každé oblasti. FF Bi-Focal Fusion, stejně jako moderní multifokální produkty JAI KUDO, jsou individualizované čočky. Při jejich výrobě jsou zohledněny personalizované parametry jako je úhel prohnutí obruby a vertex. Tím dosáhneme optimálního přizpůsobení čoček pro zákazníka.

 

Vysokoindexové čočky (tenčené) s vyšším indexem 1.61 nebo 1.67 nám zajistí snížení tloušťky skel, což je doporučováno u zvlášť vysokých dioptrií. Pro aktivní osoby, sportovce, či osoby zaměstnané v těžkých pracovních podmínkách doporučujeme výjimečně odolné čočky Trivex z vysoce trvanlivého materiálu odolného vůči mechanickému poškození i proti různým chemickým látkám (rovněž dostupné ve verzi Trivex Transitions GEN8).

Bifokální čočky jsou optimálním řešením pro osoby oceňující komfort vidění a současně i velmi atraktivní cenu. Bifokální čočky bezesporu ulehčují každodenní činnosti. Čočky jsou dostupné s povrchovými úpravami: INVISIBLE (pouze v indexech 1.6 a 1.5), EXTREME UV,  EXTREME,, HMAR a HC.

Copyright JAI KUDO 2010 - 2024