DVOUOHNISKOVÉ


Po 45 roku života má čím dál více osob potíže s viděním předmětů nacházejících se blízko či daleko od oka. U této vady zraku zvané „presbyopie” je většinou potřeba mít dvoje brýle, jedny na dálku například při chůzi nebo při řízení vozidla a druhé na blízko např. čtení cen v obchodě – což je spojeno s obtížnou výměnou brýlí. Alternativou jsou čočky dvouohniskové tzv. bifokální, díky kterým se získá komfort při čtení či pohledu do dálky a to bez nutnosti výměny brýlí.Zaměřením zraku v centrální části čočky vidíme objekty položené v dálce. Směřujíc zrak pohledem dolů, přes pole na blízko tzv. segment, vidíme předměty nacházející se blízko.


DOSTUPNOST:


Společnost JAI KUDO nabízí 3 varianty segmentů na blízko v různých tvarech:

  • Nejpopulárnější Bi-Focal D28 
  • Bi-Focal C28
  • Bi-Focal R28
  • Bi-Focal D45
  • Bi-Focal D35

Pro osoby oceňující pohodlí a estetiku doporučujeme bifokální čočky s fotochromem Transitions VII, které chrání oči před škodlivým UV zářením.


Vysokoindexové čočky (tenčené) s vyšším indexem 1.61 nebo 1.67 nám zajistí snížení tloušťky skel, což je doporučováno u zvlášť vysokých dioptrií. Pro aktivní osoby, sportovce, či osoby zaměstnané v těžkých pracovních podmínkách doporučujeme výjimečně odolné čočky Trivex z vysoce trvanlivého materiálu odolného vůči mechanickému poškození i proti různým chemickým látkám (rovněž dostupné ve verzi Trivex Transitions VII).Bifokální čočky jsou optimálním řešením pro osoby oceňující komfort vidění a současně i velmi atraktivní cenu. Bifokální čočky bezesporu ulehčují každodenní činnosti. Čočky jsou dostupné s povrchovými úpravami: INVISIBLE (pouze v indexech 1.6 a 1.5),  EXTREME,, HMAR a HC.

Copyright JAI KUDO 2010 - 2021