POLYCARBONATE

 

Polyuhličitan je plast charakteristický neobvyklou odolností proti mechanickému poškození. Byl užíván především ve vrstvách okenních skel, jako ochrana proti poškození. Čistý polyuhličitan je používán k výrobě helem pro astronauty, čelních skel letadel a také čelních skel Formule 1. Polyuhličitan (v optice znám pod pojmem polykarbonát) je jedním z nejčastěji používaných optických materiálů, současně s materiálem Trivex. Je doporučován do jemných vrtaných obrub a také do vázaných obrub.

S ohledem na vysoký index 1.59 je faktor lomu světla v polyuhličitanu vyšší než u standardních čoček CR39 v indexu 1.5, a tento index také způsobuje, že je tato čočka o 20% tenčí od standardního indexu 1.5. Navíc také chrání zrak před škodlivým UV zářením.
 

 

Polykarbonát je 12-krát více odolnější na mechanické poškození než standardní materiál CR39. Doporučovaný především dětem a aktivním osobám, sportovcům a pracujícím osobám zaměstnaných v těžkých pracovních podmínkách. Čočky z polykarbonátu s určitostí splňují očekávání i těch nejnáročnějších klientů.

 

 

1.59 Polycarbonate je dostupný jako skladová čočka s povrchovou úpravou HMAR. O přesnější době dodání a rozsahu se, prosím, informujte na infolince.

Copyright JAI KUDO 2010 - 2024